Members


Rep. Aerion Andrew Abney

District 19
Allegheny County


Rep. Lisa Borowski

District 168
Delaware County


Rep. Heather Boyd

District 163
Delaware County


Rep. Donna Bullock

District 195
Philadelphia County


Sen. Amanda M. Cappelletti

District 17
Delaware and Montgomery counties


Rep. Johanny Cepeda-Freytiz

District 129
Berks County


Rep. Morgan B. Cephas

Co-Chair

District 192
Philadelphia County


Sen. Maria Collett

District 12
Bucks and Montgomery counties


Rep. Gina H. Curry

Co-Chair

District 164
Delaware County


Rep. Mary Jo Daley

District 148
Montgomery County


Rep. Tina Davis

District 141
Bucks County


Rep. Elizabeth Fiedler

District 184
Philadelphia County


Rep. Justin Fleming

District 105
Dauphin County


Rep. Dan B. Frankel

District 23
Allegheny County


Rep. Danielle Friel Otten

District 155
Chester County


Rep. Roni Green

District 190
Philadelphia County


Sen. Art Haywood

District 4
Montgomery and Philadelphia counties


Rep. Carol Hill-Evans

District 95
York County


Rep. Joseph C. Hohenstein

District 177
Philadelphia County


Rep. Mary Isaacson

District 175
Philadelphia County


Rep. Carol Kazeem

District 159
Delaware County


Sen. Timothy P Kearney

District 26
Chester and Delaware counties


Rep. Tarik Khan

District 194
Philadelphia County


Rep. Emily Kinkead

District 20
Allegheny County


Rep. Stephen Kinsey

District 201
Philadelphia County


Rep. Leanne Krueger

District 161
Delaware County


Rep. Ryan E. Mackenzie

District 187
Lehigh County


Rep. La'Tasha D. Mayes

Co-Chair

District 24
Allegheny County


Rep. Joanna E. McClinton

District 191
Delaware and Philadelphia counties


Rep. Jeanne McNeill

District 133
Lehigh County


Rep. Robert Merski

District 2
Erie County


Rep. Kyle Mullins

District 112
Lackawanna County


Sen. Katie J Muth

District 44
Berks, Chester and Montgomery counties


Rep. Napoleon Nelson

District 154
Montgomery County


Rep. Jennifer M. O'Mara

District 165
Delaware County


Rep. Darisha Parker

District 198
Philadelphia County


Rep. Nick Pisciottano

District 38
Allegheny County


Rep. Lindsay Powell

District 21
Allegheny County


Rep. Tarah Probst

District 189
Monroe and Pike counties


Rep. Abigail Salisbury

District 34
Allegheny County


Rep. Steve Samuelson

District 135
Northampton County


Rep. Mike Schlossberg

District 132
Lehigh County


Sen. Judy L. Schwank

District 11
Bucks County


Rep. Greg Scott

District 54
Montgomery County


Rep. Melissa Shusterman

District 157
Chester County


Rep. Mandy Steele

District 33
Allegheny County


Rep. Arvind Venkat

District 30
Allegheny County


Rep. Ben Waxman

District 182
Philadelphia County


Rep. Joe Webster

District 150
Montgomery County


Rep. Dan Williams

District 74
Chester County


Sen. Lindsey M Williams

District 38
Allegheny County


Rep. Regina Young

District 185
Delaware and Philadelphia counties